Listopad 2009

Cleopatra Černý Šaolin

30. listopadu 2009 v 17:20 | veverka |  CLEOPATRA ČERNÝ ŠAOLIN
Cleuška začala chodit na vodítku museli jsme jí učit , protože máme i silnici před panelákem tak aby náhodou se nic nestalo. A naučila se krásně je to šikulka jen ještě nám zustávají loužičky doma občas i když se snažíme sni chodit po každím jídle, ale potvurka ji ještě udělá a to je jak naschvál.
Tak máme nové fígle ,říkáme jí Cleo pojd jdeme čurat a to se hned vyčůrá venku a vykadí.
Začínáme s povely je to moc velká šikulka.

CLEOPATRA

15. listopadu 2009 v 15:40 | veverka |  CLEOPATRA ČERNÝ ŠAOLIN
Včera jsem si přivezla spolu se synem a druhem štěnátko z chovné stanice Černý Šaolin
od paní Kateřiny Riedlové. Hodně mě překvapil přístup této chovatelky k jejím krásným psím svěřencum jsou to nádherní psy.
P.Katka mě k Cleušce dala i takové menu co má a nemá štěněčí miminko žrát, co má ráda a nemá. Odvezli jsme si spousty rad a zajímavostí kolem chovu cane corso.
Zdali máte zájem o tento chov mužete se i při jakkýkoliv problémech či otázkách obrátit na pani Katku.
Viděla jsem maminku a babičku naší Cleopatry jsou to nádherné fenky a moje dvě dcerky krásně přivítaly bez projevu skákání a náké agrese. Je vidět že psy a štěnátka která pocházejí z této chovné stanice jsou vymazlená což jsem i sama viděla.

O této chovné stanici mě pověděla Jaruška která má fenečku právě z této stanice její fenečka mě moc upoutala

CANE CORSO -nejkrásnější pes

12. listopadu 2009 v 11:04 | veverka |  VŠE O CANÍCÍCH
Kdo jsi a proč jsi přišel? Jsi přítel? Zeptalo se dítě. Jsem pes cane corso
a budu tvýma očima a nohama. Pak jsi ten na koho čekám, řeklo dítě. Jehož
oči neviděly a nohy nechodily.
(citát z knihy cane corso strážcea ochránce)Cane corso nezklame ty , kteří chtějí, abyjejich pes byl moudrým, ale hravým
přítelelm. Je to vynikající hlídač, strážce i obranář, živýmeč a štít svého pána a jeho
rodiny. Jako obranář není zbytečně agresivní, ale když někdo napadne jeho pána,
nebo rodinu tak blesku rychle zasáhne, a ani na minutu nezaváhá.Vždy
přesně vyhodnotí situaci a reaguje přesně na stupeň ohrožení.
Je to pes, který vyžaduje úzký kontekt s člověkem. Cane corso je typický
rodiný pes, takže máte-li děti, stane se jejich chůvou i kamarádem.
Ve vztahu k batolatům je klidný, něžný a ohleduplný, s většími dětmi je vždy
připraven skotačit a hrát si. Cane corso je pes s nežnou dětskou duší, ale
s itelským temperamentem.

Caníci-uslintánci

9. listopadu 2009 v 18:32 | veverka |  VŠE O CANÍCÍCH

Cane Corso - (též Italský corso pes)

Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Cane Corso (či Kane Korzo) je prastraré plemeno, objevující se i na malbách se středověku. Později opomíjeno, až téměř upadlo v zapomnění. K oblibě opět přišlo až v sedmdesátých letech dvacátého století, kdy bylo plemeno znovu oživeno. Dnes je to jedno z nejvzácnějších a nejdražších plemen.
Psi z plemene Cane Corso jsou odvážní a divocí. Výchova není snadná a vyžaduje důslednost. V případě, že je pes správně vychován, stává se ovšem báječným společníkem a milovníkem všech členů rodiny (včetně dětí). Italského corso psa by si neměli řídit chovatelé bez předchozích zkušeností se psy. Naprosto nevhodná je přísná autoritativní výchova, která se nakonec může obrátit proti chovateli.
Cane Corso vedle příjemné, ale důsledné výchovy potřebuje ještě dostatek pohybu a aktivity. Vhodný je alespoň základní výcvik.
Anglický název: Cane Corso Italiano, Sicilian Branchiero

Zkratka používaná v ČR: CC
Cane Corso patří mezi Molossoidní plemena. Dle FCI se tyto plemena řadí do druhé skupiny. Všude na netu si můžete přečíst standard plemene i detailní historii a proto, se tu spíše zmíním o vlastních zkušnostech s tímto plemenem a o tom, co mi utkvělo v paměti.
Kaníci pocházejí z Itálie, byli používáni na italských farmách k hlídání zvířat, které statkáři chovali. Byli pořád v blízkosti člověka a s ním také spolupracovali, proto i v dnešní době jsou velmi závislí na člověku....ale jen na tom svém, jediném páníčkovi, pro kterého by položili život (bez přehánění i dnes ). Svého pána miluje celým svým srdcem, proto k tomuto plemeni musíme přistupovat vždy spravedlivě a s láskou. Cane corso se využívalo i k lovu divokých prasat, a to tak, že po uhnání prasete rychlejšími plemeny psů, se vypustili tito molossové, kteří měli za úkol zfixovat divočáka do příchodu pána. Jejich úkolem bylo zakousnout se do velmi citlivého rypáku prasete. Ztráty psů při těchto lovech byli obrovské.
Italské plemeno Cane Corso patří mezi molosoidní plemena a je přímým potomkem římských válečných psů zvaných Canis Pugnax. Tito psi se používali nejen k boji ale také jako arénoví psi pro boj s ostatními zvířaty.
Historie Canis Pugnax je více méně mlhavá, avšak soudí se, že byl vyšlechtěn několik století před naším letopočtem z Tibetského Mastifa, kterého popisuje už Marco Polo.
Po pádu Říma se plemeno používalo dále jakožto válečné, ale již se začalo využívat i jako lovecké, pastevecké a hlídací což se v zásadě nezměnilo až do tohoto století,
kdy v důsledku razantní změny způsobu hospodaření málem zaniklo.
Dříve používaný systém nezávislých zemědělských usedlostí, kde byl tento pes využíván zejména k ochraně majetku a dobytka se změnil na centralizovaný. Naštěstí se ale našlo několik nadšenců,
kteří se těmto psům začalo v sedmdesátých letech věnovat a plemeno bylo zachráněno (bohužel pravděpodobně díky příliš úzkému genetickému fondu bylo plemeno částečně oživeno krví Neapolského Mastina, což je na některých jedincích znát dodnes; jistě není třeba říkat, že se všichni chovatelé snaží tento vliv eliminovat).
Historie jména Cane Corso je více méně mlhavá, slovo Cane znamená pes (od latinského Canis), slovo Corso je zřejmě odvozeno od řeckého slova Krotos, což znamená "dvůr". Dalo by se tedy říct, že Cane Corso znamená pes k ochraně majetku.
Pro plemeno jsou charakteristické vlastnosti jako věrnost, poslušnost, síla, vytrvalost a odvaha, které byly pěstovány celá staletí. Pes je absolutně věrný svému pánovi a rodině a případnou změnu by nesl velice těžce. Ochranu majetku a pána má geneticky zakódovanou a k tomuto účelu není třeba zvláštního speciálního výcviku, ke zcela cizím lidem se chová rezervovaně až podezřívavě a bedlivě sleduje situaci.
Pes nepoznamenaný špatným výcvikem nikoho nenapadá a není agresivní, zakročí pouze v případě bezprostředního nebezpečí, zákrok je pak razantní a nekompromisní. V případě je-li napaden je schopen se bránit způsobem, který může skončit smrtí protivníka.Odvahu je možné prezentovat způsobem, který tito psi používali pro zkrocení rozzuřených býků, pes chytil býka za nějaké citlivé místo (většinou nozdry), tím ho ochromil a přinutil pokleknout a zůstat na místě dokud nebyl uvolněn. Jakožto lovec se používal k lovu velkých zvířat (medvědů, vlků a divočáků).
V několika posledních letech se pes začal šířit z Itálie i do ostatních zemí (Německo, Francie, Rusko, USA, Kanada, Belgie, Česká Rep., Maďarsko, Slovensko). Jeho obliba stoupá zejména pro jeho vynikající vlastnosti a schopnost se velmi rychle učit a zvládat i velmi složité cviky.
Plemeno Cane Corso bylo v roce 1996 uznáno FCI a popisuje jej standard FCI 343
DESATERO PSA

8. listopadu 2009 v 18:29 | veverka
Desatero proseb psa
1. Můj život trvá 10-15let. Každé odloučení od Tebe znamená pro mne utrpení. Pomysli na to, než si mě pořídíš.
2. Dej mi čas porozumět tomu, co ode mě vyžaduješ.
3. Pěstuj si důvěru ve mne - tvou důvěrou já žiji.
4. Neplísni mne nikdy dlouho a nezavírej mne za trest. Ty máš svou práci, svou zábavu a své přátele - já mám jen Tebe.
5. Hodně se mnou mluv. Tvým slovům já sice nerozumím, za to však hlasu, kterým se na mne obracíš.
6. Věř, že nezapomenu nikdy, jak se se mnou jednalo.
7. Pomysli, než mne udeříš, že mé čelisti mohou snadno rozdrtit kosti Tvé ruky, ale já toho nikdy nevyužiji.
8. Než mi při práci mrzutě vytkneš neochotu a lenost, zkus si uvědomit, že mne možná trápí nevhodná strava, snad jsem byl dlouho vystaven slunci, nebo mám již opotřebované srdce.
9. Postarej se o mne až zestárnu - také Ty budeš jednou starý.
10. Buď se mnou v každé chvíli. Neřekni nikdy: "Ať se to stane v mé nepřítomnosti". S tebou bude pro mne všechno lehčí…také odchod z tohoto světa, konec mého života, který vždy patřil Tobě. Dovol mi proto odejít s Tvým pohlazením a s Tvými slovy na rozloučenou. Moje věrné oči se i v tomto posledním okamžiku budou otáčet za Tebou a bylo by pro mne velice těžké a smutné kdyby Tě nikde nenašly.

prosím

4. listopadu 2009 v 14:56 | veverka
kluk hraje novou hru mužete mu kliknout děkuji hra

doklady o Kessy

3. listopadu 2009 v 22:59 | veverka
Dne 22.10.2009 přišla ke mě kontrola z krajskyý správy veterinární kde doklady jsou možné shlédnout zde -doklady
poslední věta mě , ale co nejvíce potěšila je PORUŠENÍ ZÁK.246/92SB.NESHLEDÁNA
Ani nevíte jak mě toto potěšilo moc.
Další doklad je od veterinárního lékaře kde shledal opravdu mou fenku Kessynku nemocnou tím že měla vrozenou vadu v pánevní oblasti a byla doporučena euthanazie.
Další doklad je předávací protok mezi mnou a p.Havlovou a zrušení závazku mezi námi.

Caníci

3. listopadu 2009 v 22:57 | veverka |  VŠE O CANÍCÍCH
co jsem si pořídila fenku cane corso tak jsem se začla setkávat z názory že mám plemeno bojové, ale neexistuje žádné bojové plemeno ale záleží na výchově psa. Muže vás poousat jak rotvajler tak vás muže pokousat obyčejný malí jezevčík.
Lidi vubec nepřemýšlí o tom co je pojem bojové plemeno kdo vypustil tento název, měli bysme se zamyslet nad tímto pojmem a co to znamená.proto zde dávám na vysvětlení co je to vubec za plemeno cane corso -CC. Hlavně by si tento článek měli přečíst u nás v baráku ve vchodě lidi.

CHARAKTER:
Italský corso pes je nádherný služební pes, vynikající hlídač, spolehlivý ochránce i osobní strážce, nikdy neustoupí (nevzdává se) před nebezpečím, nebo ohrožením. Kane Korso je oddaný svému chovateli, jeho rodině. Je obdařen vyrovnaným psychickým stavem, snadno se učí
PEČE::
Vyznačuje se pevným zdravím, nenáročný ve stravě. Krátká srst nevyžaduje zvláštní péči. Může se chovat jak v bytě mimo město, tak i v městských bytových podmínkách.


názory

3. listopadu 2009 v 22:52 | veverka |  VAŠE NÁZORY-PÍSÁRNA
Sem mužete psát vaše názory na stránečky

Bibinka -NELLYNKA

3. listopadu 2009 v 22:49 | veverka

Včera mi napsala holčina Olina co má štěnátko dcerku po naší Lucince zlaté jorkšírce krásný mejlik jak se daří Nelly a jak se vybarvuje měla jsem z toho radost.toto je mejlik
Dobry den
omlouvam se ze pisu az ted ale nak sem vubec nestihala :( braly sme si
od vas bibinku daly sme ji meno nellynka je to takovej nas malej poklad je strasne
sikovna posloucha na nejaky povely i louzicky uz dela venku sem strasne rada ze ji
mame chtela bych se svama nekdy sejit aby ste ji videla :)
zrovna nemam v pc
naky jeji novy fotky strastila sem pametovku a nemam to tam jak dat tadyto je nase
posledni kterou sem davala do pc sme se zrovna spolu fotily byla vyjukana zrovna
vstala a ja na ni hned s fotakem :D
takova cerno zrzava kulicka to byla :D ten
je uz velika ted vazi nak 1.45 uz ma hlavicku stribrnou okolo vocicke a cumacku to
ma zlaty a telo ji taky svetla na sedivou ale ta hlavicka se ji jeste znova zacal
prebarvovat z ty stribrny na zlatou :D:D tak jeste vubec nwm jaky nakonec bude mit
barvy :D ale urcite bude krasna .. :)
tak se jeste domluvime a sejdeme se :) zatim

8.10.2009

3. listopadu 2009 v 22:49 | veverka |  MOJE DĚTI
Dnešní den jsem na svuj svátek šla se synem na koně úprotože jsem chtěla vědět jak pojede na Denisce.To je kobylka 20 letá o kterou se stará muj syn,byla jsem dnes naněju hrdá že mohl jet na koni a že se jim muže věnovat. Fotečky z dnešního dne jsou v galerii
<!--//--><![CDATA[//><!-- var pp_gemius_identifier = new String('zPblFGtzyaQ9WqtbMJigPeTS31kdP3tABsfndjE4k5v.87'); //--><!]]>


Kessy

3. listopadu 2009 v 22:45 | veverka
Je to 14 dni co jsme si pořídili novou fenku italský cane corso jsou ji tři měsíce je to štěnátko jménem Bačiara Favoloso, ale chtěli jsme doma mít Kessy tak ji tak i říkáme. J eto fenka mého syna který ji zkouší cvičit máme ji doma 14 dnu a syn jí naučil na terasu na jedno místo čurat a na chodbu na noviny. Naučil ji povel sedni poslechne ho i napovel přivolání. Kessy dává synovi pocit bezpečí, kamarádství.

porcinkule 2009

3. listopadu 2009 v 22:44 | veverka |  MOJE DĚTI
o víkendu dnem počínaje 31.7.09 jsme byly na porcinkuli co je každoročně v našem městě, Ajinka ta se bála kolotoču, ale pak se i točila. Nikuška ta se točila projela celou porcinkuli a moc se jí to líbilo.
Lukáš ten se vytáčel také a snažil se mi lanařit taky aspon na autgíčka ale to se mu nepodařilo, fotečky mám v obrázkách

popis o Cane corso

3. listopadu 2009 v 22:43 | veverka
Země původu: Itálie
Použítí: Hlídací pes, obranář, policejní a stopař
Historický přehled: Cane Corso je přímým potomkem starých římských molossů. Dříve se vyskytoval na celém území Itálie, v posledních letech se však uchoval především v Apulii a v přilehlých jihoitalských provinciích. Jeho jméno je odvozeno od latinského "cohors", což znamená ochránce a strážce domu, dvoru a pozemků.
Celkový vzhled: Středně velký pes. Robustní, silný a mohutně stavěný, přesto musí působit elegantně. Jeho jasné linie tvoří jeho plasticky vystupující svaly.
Důležité informace: Formát psa je poněkud obdélníkový. Délka hlavy dosahuje 36% kohoutkové výšky.
Chování & temperament: Ochránce majetku, rodiny a domácích zvířat. V minulosti se používal ke strážení stád a lovu velké zvěře.
Hlava: Velká a typicky molossoidní. Horní podélná linie lebky a tlamy poněkud konvergují.
Mozkovna: Lebka: široká, v jařmových obloucích šířkou odpovídá délce nebo ji poněkud přesahuje. Konvexní přední část lebky se od čela směrem k týlnímu hrbolu výrazně zplošťuje. Viditelná čelní rýha. Stop: vyznačen.
Obličejová část:
Nosní houba: černá a velká se širokými otevřenými nozdrami na stejné úrovni jako nosní hřbet.
Tlama: zřetelně kratší než mozkovna je přibližně 1:2), silná, pravoúhlá, téměř stejně široká jako dlouhá. Přední okraj tlamy je rovný, boční linie tlamy jsou rovnoběžné. Hřbet čenichové partie je z profilu rovný.
Pysky: horní pysk je středně dlouhý, lehce visí a překrývá dolní čelist, takže dolní okraj tlamy je při pohledu z profilu tvořen okrajem pysků.
Čelisti/zuby: čelisti velmi široké, mohutné a zahnuté. Lehký předkus. Klešťový skus je přípustný, ale nedává se mu přednost.
Oči: střední velikosti, oválné, hledí přímo dopředu, poněkud vystupují. Oční víčka dobře přiléhají k oční bulvě. Barva duhovky závisí na barvě srsti, co nejtmavší. Pohled živý, pronikavý a pozorný.
Uši: trojúhelníkové, visící, se širokou základnou vysoko nad jařmovým obloukem. Většinou se kupírují do tvaru rovnostranného trojúhelníku.
Krk: Silný, svalnatý, délkou odpovídá délce hlavy.
Trup: Délka trupu poněkud přesahuje kohoutkovou výšku psa. Robustní a mohutné stavby, není však podsaditý.
Kohoutek: výrazný, posazen výše než záď.
Hřbet: rovný, velmi svalnatý a pevný.
Bedra: krátká a pevná.
Záď: dlouhá a široká, lehce spadající.
Hrudník: ve všech třech směrech dobře vyvinutý, dosahuje až k lokti.
Ocas: nasazen dosti vysoko. U kořene je velmi silný. Ocas se kupíruje u čtvrtého obratle. V akci je nesen vysoko, nikdy však vzpřímený ani zatočený.
Končetiny:
Hrudní: plece dlouhé, šikmo uložené, silně osvalené. Nadloktí silné. Předloktí rovné a velmi silné. Zápěstí a přední nadprstí pružné. Tlapy kočičí.
Pánevní: stehna dlouhá a široká, při pohledu zezadu konvexní. Lýtko silné, není masité. Hlezno přiměřeně úhlené. Nadprstí pánevní končetiny silné a šlachovité. Tlapa poněkud méně kompaktní (oválnější) než u hrudní končetiny.
Chody: Prostorný, plný pohyb, klus vydatný, nejobvyklejším pohybem je klus.
Kůže: Poměrně silná, spíše těsně přiléhající ke tkáni podkoží.
Osrstění:
Srst: krátká, lesklá, velmi hustá se skromnou podsadou.
Barva: černá, olověně šedá, břidlicová, světle šedá, světle plavá, jelení červeň, tmavé odstíny žluté, žíhaná (žíhání na různých odstínech žluté nebo šedé základní barvy). U žlutých psů a žíhaných psů černá nebo šedá maska, jež se omezuje na tlamu a nepřesahuje linie oka. Malá bílá skvrna na hrudi, na špičkách tlap a na hřbetě nosu je přípustná.
Vady: Všechny odchylky od výše uvedených bodů se považují za vadu a závažnost takové vady by měla být posuzována v přísném poměru stupně odchylky.
Vážné vady:
- vyslovený paralelismus nebo příliš vyjádřená sbíhavost linií tlamy a mozkovny, sbíhavost bočních linií tlamy
- částečná depigmentace nosní houby
- nůžkový skus, ale také výrazný předkus (více než cca 0,6 cm)
- ocas kroužkující, nesený svisle
- pohyb: neustálý mimochod i v klusu
- velikost: nedostatečná nebo nadměrná
Diskvalifikující vady:
- divergující horní linie hlavy a mozkovny
- celková depigmentace nosní houby
- výrazně konkávní hřbet nosu, konvexní hřbet nosu
- podkus
- částečná nebo oboustranná depigmentace očních víček, oči různých barev, skleněné oko, oboustranné šilhání
- vrozená ztráta ocasu, vrozeně deformovaný ocas (kupírovaný nebo nekupírovaný)
- srst středně dlouhá, nebo zcela krátká, srst tvořící praporce
- všechny barvy neuvedené ve standardu, bílé skvrny mimo povolená místa
Poznámka: Psi musí mít očividně normálně vyvinutá varlata zcela uložená v šourku.

Cane corso

3. listopadu 2009 v 22:42 | veverka |  VŠE O CANÍCÍCH
Moje kamarádka Ivon si jednoho dne pořídila plemeno pro mě neznámé cane corso
začala jsem o tomto plemeni studovat vše možné, pučila jsem si na doporučení Ivonky knížku od spisovatelky Ireny Sehnerové, která je napsaná nádherně o povaze a chovu této rasy.
Cane corso mě tak upoutalo že jsem začala pátrat po štěnátku a zadařilo. Štěnátko budeme mít bud nyní v sobotu 11.7 nebo příští sobotu 19.7.

Nikitka

3. listopadu 2009 v 22:36 | veverka
Ve středu odpoledne odjela naše fenečka dcerka mojí fenečky Lucinky, nová majitelka ji chtěla napřed říkat Nikitka včera mi psala krásný mejl že i malou přejmenovali a dostala krásné jméno Amálka který jí bude slušet o mnoho více. Jsem ráda že se jim fenečka líbí a je vidět že to bude mazlíček rodiny. I sama Štěpánka nová majitelka štěnátka se mi líbila je to človíček s velkým srdíčkem.

Dobrý večer ,posíláme moc pozdravů z Budějovic ,Nikitku jsme přejmenovali na Amálku ,to jméno jí víc sluší .Krásně pije vodu a baští granulky.Dnes běhala po bytě jako čiperka ,pomalu si zvyká.Noc ovšem byla krušná ,od 03 hod jsme toho moc nenaspali,tak uvidíme dnes .Zdravím všechny Štěpanka

štěnátka

3. listopadu 2009 v 22:35 | veverka
Dnešní den je to asi hodinka tu byla paní na fenečku se podívat a na maminku psí Lucinku, Lucinka se pani Štěpánce líbila a fenečku malou si zamluvila. Paní Štěpánka se mi líbí je příjemná jak ona sama tak i její manžel a věřím že bude Nikitka mít hezky. Fenečka dostala prozatím i nové jméno Nikitka.
Bude to těžké loučení se štěnátky,ale mám Lucinku.

Velikonoce a velikonoční pondělí 13.4

3. listopadu 2009 v 22:34 | veverka |  MOJE DĚTI
V nedělu moje děti si sami barvily vajíčka Lukáš barvil a holky lepily

Byly jsme se synem a s holkami na rybách kluk chytal a chytil sice zlatopeřici ale musel jí pustit protože byly malinká a holky trhaly kytky a ležely na louce.

Kamarádství

3. listopadu 2009 v 22:32 | veverka |  KAMARÁDKY
podívejte se co je kamarádství

Petra

3. listopadu 2009 v 22:31 | veverka |  KAMARÁDKY
Dnešní den jsem pomáhala kamarádce Petře dělat album doufám že se jí album ale bude líbit. Petru jsem poznala jako vyšívačku která mi pomáhala dělat albumekk na moje předlohy a výšivky. Je to holčina se kterou se dobře mluví ale hold je moc daleko na to abysme se mohly vídat. Tak si aspon píšem po skypu a sms.